Oxygenoterapia

Táto metóda sa používa v medicíne aj v bežnom živote už niekoľko rokov. Podstatou je rovnomerné zásobovanie organizmu koncentrovaným kyslíkom, čo umožňuje priaznivo zlepšiť energetický potenciál organizmu, zvýšiť psychickú aj fyzickú výkonnosť, urýchliť regeneráciu síl po prekonaní choroby, priaznivo ovplyvniť ochorenia centrálnej nervovej sústavy, kardiovaskulárneho systému, ochorení tráviacej sústavy, urologických, gynekologických a onkologických ochorení, ochorení pohybového aparátu, preventívne pôsobí proti nádorovým ochoreniam, zmierňuje nežiaduce účinky farmaceutickej liečby, dokáže zvýšiť telesnú kondíciu pred plánovanou operáciou, športovým výkonom alebo psychickým vypätím, spomaliť proces starnutia, zbaviť sa vrások a celulitídy.

 

Kyslíková terapia obyčajne trvá 20 až 60 minút. Počas jej trvania máte na tvári  nosnú kanylu pripojenú k prístroju, ktorý separuje kyslík z okolitého vzduchu. Za ten čas vdýchnete približne 20 až 60 litrov čistého kyslíka. Môžete sa rozhodnúť pre intenzívnu kúru, ktorá prebieha niekoľko dní alebo siahnuť po tejto krášliacej a ozdravnej pomôcke kedykoľvek, keď sa cítite byť na konci so silami. Každá absolvovaná kúra sa okamžite prejaví na organizme v podobe obnovenej vitality. Kyslík naozaj účinne bojuje s únavou. Fyzickou, rovnako ako aj psychickou. K ďalším plusom kyslíkovej terapie patrí zlepšenie látkovej výmeny, posilnenie imunity, očista od toxínov, vyhladzovanie vrások a spomalenie procesu starnutia.

Pokiaľ máte po operácii či po náročnej chorobe, pomôže vám urýchliť a uľahčiť rekonvalescenciu, ale aj minimalizovať negatívne účinky, ktoré po sebe zanechali lieky.

Veľmi dôležitý je pitný režim, pridanie vitamínov, antioxidantov a dychových cvičení. V tejto kombinácii pomáha organizmu zbaviť sa voľných radikálov, ktorých hromadenie je príčinou predčasného starnutia buniek a rady chorôb. 

 

Kyslíkový koncentrátor využíva úplne novú a najmodernejšiu technológiu. Tento prístroj vyrába kyslík a to spôsobom, ktorý je úplne bezpečný. Na výstupe je jeho koncentrácia 70 až 95%, pričom pri inhalácii sa do pľúc dostane hodnota okolo 30 - 40 %

Priaznivé účinky absolvovanej oxygenoterapie pretrvávajú ešte veľmi dlho a udržujú rozbehnutú regeneráciu organizmu na bunečnej úrovni. Výsledky terapie sú pozorovateľné na prvý pohľad. Dobre okysličený organizmus oplýva nielen zdravím, ale aj krásou. Zlepšuje sa kvalita pleti, nechtov i vlasov. A aby sme nezabudli, kyslík upokojuje nervový systém. 

Kyslíková terapia je liečbou komplexnou. Nepôsobí iba na chorý orgán, ale na celý organizmus.

Táto terapia nie je riziková a je univerzálne použiteľná.